Artykuł został zaktualizowany, tutaj: http://www.gwiezdnebieszczady.pl/wiadomosci/dlugi-weekend-majowy-2018-pokazy-astronomiczne-program-majowki/

W długi weekend majowy 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego, bieszczadzkiego nieba na pokazy astronomiczne.

Pokazy będą odbywać się w gospodarstwie astro-turystycznym „Dolistowie” w Dwerniku od piątku 27.04 do niedzieli 6.05.2018 r. 
Tegoroczne pokazy będą zawierać NOWE bardzo ciekawe astronomiczne atrakcje i niespodzianki 🙂
Już w tej chwili można wyrazić chęć wzięcia w nich udziału (zainteresowanie pokazem) lub od razu rezerwować sobie miejsce (bez zobowiązań).

Wystarczy wysłać krótki SMS pod numer 731 244 177 (odbiera organizator pokazu Paweł) z treścią: „rekomendowane daty pokazów (np. terminy pobytu w Bieszczadach) oraz wstępna liczba rezerwowanych miejsc”.

UWAGA! Osoby zgłaszające się do 22.04.2018 r. włącznie, otrzymają zniżkę 10% za wstęp (dla każdej osoby) na jeden pokaz podczas długiego weekendu majowego od piątku 27.04 do niedzieli 6.05.2018 r.

Pokazy będą kontynuowali i po długim weekendzie w każdą pogodną noc, więc można wstępnie rezerwować miejsca na pokaz od maja do października. Wystarczy wysłać krótki SMS zawierający rekomendowane przez Państwa daty pokazów (np. terminy pobytu w Bieszczadach), orientacyjna ilość uczestników i odezwiemy się do Państwa jak będzie się termin zbliżać z propozycją konkretnych terminów pokazów.  Szczegóły będą opublikowane w osobnym artykule już wkrótce. 

Istnieje możliwość noclegu w gospodarstwie astro-turystycznym „Dolistowie” w Dwerniku www.dolistowie.pl
Podczas długiego weekendu zostały wolne 2 pokoje.
W razie zainteresowania (pokaz z noclegiem – pakiet) proszę o kontakt na dolistowie@dolistowie.pl

Podczas pokazu będą mieli Państwo okazję obserwować najciekawsze widoczne tego dnia obiekty i zjawiska na niebie. Pokazy prowadzone są przez astronoma, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nocnego nieba.Pokaz zawiera:

 • multimedialna prelekcja na wiodący temat pokazu.
 • zaobserwujemy gwiazdozbiory gołym okiem w ślad za wskaźnikiem laserowym 
 • obserwacja najpiękniejszych obiektów wiosennego nieba (gromady gwiazd, mgławice i galaktyki) przez duże teleskopy
 • Możemy zaobserwować sztuczne satelity latające wokół Ziemi oraz „gwiazdy spadające”.
 • Pamiątka w postaci grupowego zdjęcia na tle gwiazd lub zdjęcie Księżyca wykonane przez teleskop (w zależności od widoczności na niebie)

Ceny biletów będą podobne jak w minionym sezonie.

Szczegóły pokazów (program, czasy rozpoczęcia i dokładne ceny biletów) zostaną opublikowane już wkrótce.

Wszystkie osoby, które wstępnie zgłoszą swoje zainteresowanie pokazem, zostaną natychmiast poinformowane o tych szczegółach SMS lub mailem.

Rezerwacja pokazu

Z powodu ograniczonej liczby osób (max. 20 osób na pokazie) jakie mogą brać udział w pokazach wymagane jest wcześniejsza rezerwacja SMS lub mailem (w tym przypadku niezbędne jest podanie numeru telefonicznego do kontaktu podczas pobytu Państwa w Bieszczadach).

 1. Wystarczy wysłać krótki SMS pod numerem +48 731 244 177 (odbiera organizator pokazu) z treścią:

  1. rekomendowane daty pokazów (np. terminy pobytu w Bieszczadach) i godzinę wybranego pokazu (czy przed lub po północy),
  2. liczba rezerwowanych miejsc dla dorosłych oraz dla dzieci
 2. Potwierdzenie przyjęcia wstępnej rezerwacji następuje tym samym kanałem co zgłoszenie.

 3. Daty pokazu są zwykle ustalane według prognozy pogody z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym terminem pokazu. Informacja o planowanej dacie pokazu, przekazywana jest najpóźniej dzień przed pokazem. Często istnieje możliwość wyboru daty pokazu spośród kilku wskazanych przez organizatora terminów.

 4. Po potwierdzeniu terminu pokazu przez osobę zamawiającą pokaz następuje rezerwacja miejsc pokazu.

Zasady ogólne

 1. Warunkiem organizacji pokazów są: pogodna noc i określona liczba chętnych.
 2. Warunkiem udziału w pokazach jest uzyskanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia (SMS lub mailem). Decyduje kolejność zgłoszeń.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania pokazów (np.  razie zlej prognozy pogody sms-em lub telefonicznie).
 4. W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych tzn. kompletnie zachmurzonego nieba lub opadów deszczu, pokaz nie odbędzie się – będzie potwierdzone SMS. 

Można już w tej chwili składać wstępne rezerwacje na terminy od maja do października. Wystarczy wysłać krótki SMS zawierający rekomendowane przez Państwa daty pokazów (np. terminy pobytu w Bieszczadach), orientacyjna ilość uczestników i odezwiemy się do Państwa jak będzie się termin zbliżać z propozycją konkretnych terminów pokazów. 

Ponadto istnieje możliwość zamówienia pokazów i obserwacji astronomicznych w dowolnym miejscu w Bieszczadach. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z organizatorem pokazów Panem Pawłem Durisem.

Uwaga: Oferta przeznaczona jest dla osób indywidualnych, nie grup zorganizowanych.

W razie pytań proszę dzwonić na ten sam numer 731 244 177 (odbiera organizator pokazu – Paweł Duris)

Serdecznie zapraszamy !