Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba na wakacyjne pokazy astronomiczne. Podczas imprezy będą mieli Państwo okazję obserwować najciekawsze widoczne tego dnia obiekty i zjawiska na niebie. Pokazy prowadzone są przez astronoma, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nocnego nieba.

Pokaz astronomicznyPokazy odbywają się w rozgwieżdżona noc z Mleczną Drogą z widocznymi planetami Mars (o tej porze roku jest najbliżej Ziemi!) oraz Saturn – planeta z pierścieniem. Także obserwacja gwiazdozbiorów gołym okiem w ślad za wskaźnikiem laserowym oraz oglądanie obiektów głębokiego nieba (gromady gwiazd, mgławice i galaktyki) przez duże teleskopy. Na początku każdego pokazu odbędzie się multimedialna prelekcja na wiodący temat pokazu.

Pokazy rozpoczynają się każdą pogodna noc od 22:00 i obywają się pod gołym niebem w jednym z punktów obserwacyjnych: Przełęcz Wyżna lub Dwernik. Wybór miejsca zależy od warunków pogodowych (np. mgły). Dla każdego uczestnika jest przygotowane krzesło oraz ciepły koc.

Warunkiem udziału w pokazach jest wcześniejsza rezerwacja miejsc telefonicznie lub SMS pod numerem +48 731 244 177.

Każdy uczestnik otrzyma wspólne zdjęcie na tle rozgwieżdżonego nieba na podany adres e-mail. Wspólne zdjęcia z pokazów astronomicznych

Cena pokazu dla osoby dorosłej wynosi 35 zł, dla dzieci 6-15 lat – 25 zł, dzieci do 5 lat – za darmo. Płatne na miejscu w dniu pokazu. Czas trwania pokazu ok. 2 godz.

Ramowy program oraz szczegóły pokazów także: tutaj

Rezerwacja

Z powodu ograniczonej liczby osób jakie mogą brać udział w pokazach wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie mailem, telefonicznie lub SMS pod numerem +48 731 244 177.

W razie pytan proszę dzwonić na +48 731 244 177 (odbiera organizator pokazu – Paweł Duris)

Warunkiem udziału w pokazach jest uzyskanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia (telefonicznego lub SMS). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania pokazów (sms-em lub telefonicznie). Realizacja planowanego programu uzależniona jest od aktualnej pogody: W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych tzn. kompletnie zachmurzonego nieba lub opadów deszczu, pokaz nie odbędzie się.

Ze względu na późną porę pokazów oraz ich plenerowy charakter należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży!

Serdecznie zapraszamy !