foto: ssmstuposiany.blogspot.com

foto: ssmstuposiany.blogspot.com

W ramach realizowanego projektu „Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty Turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba do wzięcia udziału w pokazach astronomicznych, które odbędą się dnia 31.05.2013 r. w Stuposianach. Pokazy odbędą się przy Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady” (budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Stuposianach) w godzinach 20:00 – 24:00.

Do udziału w pokazach  zapraszamy wszystkich goszczących w tym dniu w Bieszczadach turystów oraz mieszkańców naszej gminy. W ramach pokazów będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do prowadzenia obserwacji astronomiczno – przyrodniczych, samemu przeprowadzić obserwacje pod okiem doświadczonych specjalistów i dowiedzieć się więcej o tej niezwykle ciekawej, a trochę zapomnianej dziedzinie jaką jest astronomia.

Pokazy astronomiczne to nowa, ciekawa alternatywa  spędzania wolnego czasu w naszym regionie. Promowane w ramach Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” ciemne niebo jest jeszcze dla wielu osób nieodkrytą atrakcją. Udział w pokazach to szansa na poznanie Bieszczadów jakich jeszcze nie znacie!

Udział w pokazach jest bezpłatny. Ze względu na późną porę pokazów oraz ich plenerowy charakter należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży.

W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych  (zachmurzone niebo) w tych samych godzinach odbędą się pokazy tematyczne  i dyskusje w Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady” (budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Stuposianach).

Udział jest bezpłatny.

Ramowy program pokazów

Piątek

Od 14:30 Pokazy słońca.

20:00-24:00 Pokazy nocnego nieba

W razie sprzyjających warunków atmosferycznych pokazy nocnego nieba – taras widokowy przy Centrum Informacyjnym PGN  „Bieszczady”– Stuposiany.

W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych pokazy astronomiczne i dyskusje w CI PGN.

Miejsce: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Stuposianach, Stuposiany 4, 38-713 Lutowiska