Targi Końskie 2013W ramach realizowanego projektu „Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty Turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rozgwieżdżonego bieszczadzkiego nieba do wzięcia udziału w pokazach astronomicznych, które odbędą się podczas XII Powojennych Targów Końskich w Lutowiskach dnia 6 lipca 2013.

Dla wszystkich, którzy tego dnia będą gościli w Lutowiskach przygotowaliśmy dwa bloki pokazów:

  • od godziny 13:25 na placu festynowym w Lutowiskach – pokazy dzienne (obserwacje Słońca)
  • od godziny 22:30 na punkcie widokowym nad Lutowiskami – pokazy nocne (obserwacje nieba)

Podczas pokazów będzie także możliwość zapoznania się ze sprzętem do prowadzenia obserwacji, będącym na wyposażeniu Centrum Informacyjnego Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” w Stuposianach oraz konsultacji ze specjalistami z zakresu astronomii i ochrony ciemnego nieba, którzy będą prowadzili pokazy.

Udział w pokazach jest bezpłatny. Ze względu na późną porę pokazów nocnych oraz ich plenerowy charakter należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych (zachmurzone niebo)nocne pokazy mogą zostać przeniesione na inny termin.

W sierpniu planujemy oficjalne pokazy projektowe w dniu 10 sierpnia 2013 r. na Dzień Żubra oraz 17 sierpnia 2013 na Festiwal Doliny Sanu.

Nie ma potrzeby rezerwacji udziału w pokazach publicznych (typu pokazy na Dzień Żubra).

Inne imprezy- prezentacje i pokazy- prawdopodobnie będą organizowane, jednak nie mamy jeszcze dokładnego planu. Pracujemy nad terminarzem…. Prawdopodobnie będzie kilka pokazów nocnych właśnie w okolicy 10.08.13., w różnych miejscach Bieszczadów. Szczegóły pokazów będą na plakatach i stronach internetowych.

Proszę sprawdzać nasze strony internetowe oraz strony gminy Lutowiska. Proszę wziąć też pod uwagę, że pokazy dzienne jak i nocne zależą od pogody.