Witamy na pokładzie

Dziękujemy za rezerwację na pokaz nieba.

Przygotowałem podsumowanie informacji oraz parę wskazówek dotyczących dojazdu oraz pokazu:

 1. UWAGA ostateczne potwierdzenie czy pokaz odbędzie się (kwestia aktualnej pogody) pojawi (ew pojawiła) się w dzień pokazu najpóźniej 2h przed rozpoczęciem pokazu (ok 19:00). Zanim wyruszycie Państwo w drogę proszę zaczekać na tą informację.
  Klik na link tutaj: https://pokazy.gwiezdnebieszczady.pl#status
 2. Zbiórka jest na parkingu dedykowanego dla obserwatorium, które znajduje się 1.7km ZA wsią Tarnawa Niżna (nie parking we wsi)
  LINK DO MAP Google na parking „Obserwatorium gwiezdnego nieba „Ryś” w Tarnawie Niżnej” Link 1:  https://goo.gl/maps/eTvrriRK3EJ4FWJh7 (Link alternatywny: tutaj https://goo.gl/maps/54imJU3JDHaEB4sUA link jest prawidłowy)
 3. Na miejscu pokazu nie ma zasięgu. Można trafić łatwo i BEZ NAWIGACJI. Parking znajduje się na jedynej drodze asfaltowej, która prowadzi z Stuposian przez wieś Muczne i następnie Tarnawa Niżna i kontynuuje dalej na wschód, wiec nie ma możliwości żeby zgubić się.
  Proszę jechać przez Tarnawę Niżną i za wsią w odległości 1,7 km po prawej stronie znajduje się mały parking. Jest tam znak drogowy „Parking Pokazy Nieba”.
 4. Na miejsce zbiorki zapraszamy optymalnie pol godziny przed rozpoczęciem pokazu.
 5. Kwadrans przed rozpoczęciem pokazu razem ruszamy w kierunku Obserwatorium (oddalony od parkingu ok 500m).

Odbieramy Państwa z parkingu 22:15, zalecany przyjazd na parking 22:00, ew. potwierdzenie lub odwołanie pokazu (kwestia akt pogody) pojawi się maks do 19:00

Kilka ważnych wskazówek dot pokazu oraz dojazdu

 1. Samochód proszę zostawić na miejscu zbiorki na parkingu lub na drodze (czasami rzadko zdarza się jeśli nie będzie miejsc na parkingu dedykowanego dla Obserwatorium) i zaczekać do 22:15,
 2. Pokaz trwa 2h i potem wspólnie wracamy na parking. Sposób parkowania samochodów uniemożliwia wcześniejszy wyjazd z pokazu.
 3. Z parkingu ruszamy wspólnie o 22:15 dlatego proszę o punktualne przybycie. Na wszelki wypadek zostawimy na drodze czerwoną mrugającą latarkę.
 4. proszę NIE jechać do Lutowisk na punkt widokowy (!) (parę osób jechało w ten sposób na pokaz sugerując się punktem widokowym na mapie google)
 5. Z doświadczenia ostatnich pokazów widzimy że wiele osób MARZNIE na pokazach, zwłaszcza dzieci. Proszę o zabranie BARDZO CIEPŁYCH ubrań (kurtka, polar, czapka). Jeśli macie Państwo koc, lub śpiwór proszę zabrać z sobą.
 6. oraz odpowiednie BUTY turystyczne (najlepiej nieprzemakalne) z bieżnikiem.
 7. Bardzo przydatna jest również czołówka lub latarka (wystarczy i ta w komórce)
 8. Niestety na chwilę obecna nie ma WC na miejscu pokazu za co bardzo przepraszamy.
 9. Nie można uczestniczyć z psem, bardzo nam przykro, regulamin BdPN nie pozwala na wejście na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego z psem
 10. Płatność na miejscu tylko gotówka (uprzejmie proszę o przygotowanie dokładnej kwoty).

Tarnawa Niżna znajduje się w dolinie górnego Sanu w najdzikszej części Bieszczadów.
Dlatego i niebo jest w tej okolicy najbardziej rozgwieżdżone. Dzięki temu można tam doświadczyć prawdziwą magie nieba.

UWAGA Pamiątkowe zdjęcia wykonujemy TYLKO na pokazach Drogi Mlecznej. Natomiast na pokazach Księżyca wykonujemy pamiątkowe zdjęcia Księżyca komórka dla każdego uczestnika

To prawdziwy „koniec świata” dlatego:

 1. nie zapomnieć dokumenty dla kierowcy i pasażerów (dowód wystarczy) w razie kontroli drogowej strażą graniczną ponieważ Tarnawa znajduje się tuz obok granicy PL-UA
 2. Na odcinku Stuposiany – Muczne – Tarnawa proszę jechać bardzo ostrożnie ponieważ drogą często spacerują dzikie zwierzęta (w tym i Żubry).
 3. Zasięg PL kończy się w Mucznym (gdzie jest pełen zasięg i LTE, także hotel i restauracja gdzie smacznie gotują) dalej brak zasięgu lub tylko ukraiński.
 4. Jeśli chodzi o kolejne atrakcje (warto przyjechać do doliny Sanu wcześniej) gdzie jest Muzeum wypału węgla, Zagroda żubrów, Muzeum leśnictwa (obok hotelu z restauracją), Wieża widokowa nad Mucznym i inne atrakcje
  W Tarnawie Niżnej oraz Mucznem są restauracje.

Mam uprzejma prośbę o zapoznanie się z treścią przekazanych informacji przez wszystkich uczestników z tej rezerwacji.

Mamy nadzieję do zobaczenia pod rozgwieżdżonym niebem za niedługo.

Paweł i Edzia

 

Menu