Witamy na pokładzie

Przygotowałem podsumowanie informacji oraz parę wskazówek i zasad dotyczących dojazdu oraz pokazu:

Mam uprzejma prośbę o zapoznanie się z całą treścią przekazanych informacji przez wszystkich uczestników.

UWAGA ten dokument sam o sobie nie jest potwierdzeniem rezerwacji. Potwierdzamy wyłącznie mailem

BARDZO WAŻNA INFORMACJA – W pokazie nie można uczestniczyć z domowym zwierzętami (psy, koty itd). Nie można zabierać swojego pupila ani na sam pokaz ani zostawiać go na parkingu w samochodzie. Zwierze zamknięte w samochodzie może przyciągać uwagę dziko żyjących zwierząt i doprowadzić do rożnych incydentów.

  1. UWAGA ostateczne potwierdzenie czy pokaz odbędzie się pojawi się tutaj: https://pokazy.gwiezdnebieszczady.pl#status w dzień pokazu najpóźniej 2h przed rozpoczęciem pokazu. Zanim wyruszycie Państwo w drogę proszę zaczekać i sprawdzić tą informację (nie wysyłamy już mailem).
  2. Zbiórka jest na parkingu Bieszczadzkiej Stanicy Harcerskiej w Czarnej Górnej o 20:30
    LINK DO MAP Google na parking  https://goo.gl/maps/CfVhaWn7RTJaZpqL9 LINK DO Google Street View https://goo.gl/maps/zg5WnM5Ff5ueXft69
  3. proszę NIE jechać do Lutowisk na „Punkt widokowy w Parku Gwiezdnego Nieba” (!) (parę osób jechało w ten sposób na pokaz sugerując się punktem widokowym na mapie google – w tym sezonie nie ma zaplanowanych pokazów na tym miejscu)
  4. Na miejsce zbiorki zapraszamy najlepiej pół godziny lub min kwadrans przed rozpoczęciem pokazu.
  5. Z parkingu ruszamy wspólnie o 20:30 na miejsce pokazu dlatego prosimy o punktualne przybycie. Prosimy zaczekać na parkingu na przewodnika, który zaprowadzi całą grupę na miejsce pokazu. Kolejny przewodnik czeka na spóźnione osoby maks kwadrans. Każde spóźnienie dezorganizuje pokaz dlatego prosimy o punktualność.
  6. Pokaz odbywa się na przepięknej przestrzennej polanie otoczonej lasem. Odcinek do pokonania na piechotę z parkingu na miejsce pokazu to ok 200m równej utwardzonej drogi leśnej.
  7. Pokaz trwa ok 2h30 w zależności od rodzaju pokazu i potem wspólnie wracamy na parking.
  8. WC znajduje się na miejscu pokazu
  9. Płatność na miejscu tylko gotówka według cennika:
    bilet normalny 120 zł/os, ulgowy 100 zł (dla emerytów i studentów), dziecięcy 60 zł (dla dzieci 6-17 lat), do 5 lat za darmo. bilet rodzinny 300 zł (maks 5 os w tym maks 2 os dorosłe )
  10. Ostateczna decyzja przybycia należy oczywiście tylko do Państwa prosimy tylko o inf zwrotną żeby mieli szanse załapać się i kolejni chętni czekający w kolejce.

Zasady pokazu

  1. W pokazie nie można uczestniczyć z domowym zwierzętami (psy, koty itd). Nie można zabierać swojego pupila ani na sam pokaz ani zostawiać go na parkingu w samochodzie. Zwierze zamknięte w samochodzie może przyciągać uwagę dziko żyjących zwierząt i doprowadzić do rożnych incydentów.
  2. Na pokazie nie wolno spożywać alkoholu ani środków odurzających, takie osoby będą wypraszane z pokazu. Alkohol nawet w małych ilościach powoduje wyraźne obniżenie czułości oka i problemy z ostrzeniem wzroku. Zachwycające obiekty obserwowane gołym okiem i przez teleskop (np gromady gwiazd) wymagają precyzyjnego zaostrzenia teleskopu a wszelkie używki znacząco to utrudniając. W celu rozgrzania się sugerujemy zabrać termos z gorącą herbata.
  3. Zalecamy założyć bardzo cieple ubrania (!) i buty górskie lub turystyczne (nieprzemakalne z bieżnikiem) ponieważ teren pokazu to skoszona łąka. Z doświadczenia ostatnich pokazów widzimy że wiele osób MARZNIE na pokazach, zwłaszcza dzieci. Proszę o zabranie CIEPŁYCH ubrań (kurtka, polar, czapka). Jeśli macie Państwo koc, lub śpiwór proszę zabrać z sobą.
  4. Zalecamy wziąć ze sobą czołówkę lub latarkę (wystarczy z telefonu) na spacer z parkingu na miejsce pokazu. Prosimy rozważnie używać latarek:
    • nie świecić w twarz innych osób ani białym ani czerwonym światłem
    • podczas samego pokazu wolno używać tylko czerwone światło bo światło białe zaburza adaptacji wzroku do ciemności

Mamy uprzejma prośbę o zapoznanie się z treścią przekazanych informacji przez wszystkich uczestników.