Witamy na pokładzie

Przygotowałem podsumowanie informacji oraz parę wskazówek i zasad dotyczących dojazdu oraz pokazu:

Mam uprzejma prośbę o zapoznanie się z całą treścią przekazanych informacji przez wszystkich uczestników.

UWAGA ten dokument sam o sobie nie jest potwierdzeniem rezerwacji. Potwierdzamy wyłącznie mailem

BARDZO WAŻNA INFORMACJA – W pokazie nie można uczestniczyć z domowym zwierzętami (psy, koty itd). Nie można zabierać swojego pupila ani na sam pokaz ani zostawiać go na parkingu w samochodzie. Zwierze zamknięte w samochodzie może przyciągać uwagę dziko żyjących zwierząt i doprowadzić do rożnych incydentów.

 1. UWAGA ostateczne potwierdzenie czy pokaz odbędzie się pojawi się tutaj: https://pokazy.gwiezdnebieszczady.pl#status w dzień pokazu najpóźniej 2h przed rozpoczęciem pokazu. Zanim wyruszycie Państwo w drogę proszę zaczekać i sprawdzić tą informację (nie wysyłamy już mailem).
 2. Zbiórka jest na parkingu Bieszczadzkiej Stanicy Harcerskiej w Czarnej Górnej o godzinie podanej w potwierdzeniu rezerwacji.
  LINK DO MAP Google na parking https://maps.app.goo.gl/mj9DXrorwYXy2sop8
  LINK DO Google Street View https://maps.app.goo.gl/QSL75WCbVZLYrjGR6
 3. Wejście do areału ZHP „Bieszczadzka Stanica Harcerska w Czarnej Górnej” jest droga z ubitego żwiru i oznakowana dużą tablicą i znajduje się naprzeciw numeru 56 w Czarnej Górnej na drodze z Lutowisk do Ustrzyk Dolnych.
 4. Przy wejściu do areału jest zielony szlaban, odmykamy go godzinę przed czasem zbiorki żeby wjechać samochodem. Szlaban zostawiamy otwarty po rozpoczęciu pokazu.
 5. Na miejsce zbiorki zapraszamy najlepiej pół godziny lub min kwadrans przed rozpoczęciem pokazu.
 6. Z parkingu ruszamy wspólnie o godzinie podanej w potwierdzeniu rezerwacji na przepiękną przestronną polanę otoczonej lasem. Odcinek do pokonania na piechotę z parkingu na miejsce pokazu to ok 200m równej utwardzonej drogi leśnej.
 7. Dlatego prosimy o punktualne przybycie. Prosimy zaczekać na parkingu na przewodnika, który zaprowadzi całą grupę na miejsce pokazu. Kolejny przewodnik czeka na spóźnione osoby maks kwadrans. Każde spóźnienie dezorganizuje pokaz dlatego prosimy o punktualność.
 8. Pokaz rozpoczyna się punktualnie i trwa min 2h30. Na parking można wrócić indywidualnie kiedykolwiek i z parkingu wyjechać samochodem (szlaban zostawiamy otwarty)
 9. proszę NIE jechać do Lutowisk na „Punkt widokowy w Parku Gwiezdnego Nieba” (!) (parę osób jechało w ten sposób na pokaz sugerując się punktem widokowym na mapie google – w tym sezonie nie ma zaplanowanych pokazów na tym miejscu) oraz NIE zostawiać samochodu na parkingu zajazdu Pod Czarnym Kogutem
 10. WC znajduje się na miejscu pokazu
 11. Płatność na miejscu tylko gotówka według cennika:
  bilet normalny 120 zł/os, ulgowy 100 zł (dla emerytów i studentów), dziecięcy 60 zł (dla dzieci 6-17 lat), do 5 lat za darmo. bilet rodzinny 300 zł (maks 5 os w tym maks 2 os dorosłe )
 12. Ostateczna decyzja przybycia należy oczywiście tylko do Państwa prosimy tylko o inf zwrotną żeby mieli szanse załapać się i kolejni chętni czekający w kolejce.

Zasady pokazu

 1. W pokazie nie można uczestniczyć z domowym zwierzętami (psy, koty itd). Nie można zabierać swojego pupila ani na sam pokaz ani zostawiać go na parkingu w samochodzie. Zwierze zamknięte w samochodzie może przyciągać uwagę dziko żyjących zwierząt i doprowadzić do rożnych incydentów.
 2. Na pokazie nie wolno spożywać alkoholu ani środków odurzających, takie osoby będą wypraszane z pokazu. Alkohol nawet w małych ilościach powoduje wyraźne obniżenie czułości oka i problemy z ostrzeniem wzroku. Zachwycające obiekty obserwowane gołym okiem i przez teleskop (np gromady gwiazd) wymagają precyzyjnego zaostrzenia teleskopu a wszelkie używki znacząco to utrudniając. W celu rozgrzania się sugerujemy zabrać termos z gorącą herbata.
 3. Zalecamy założyć bardzo cieple ubrania (!) i buty górskie lub turystyczne (nieprzemakalne z bieżnikiem) ponieważ teren pokazu to skoszona łąka. Z doświadczenia ostatnich pokazów widzimy że wiele osób MARZNIE na pokazach, zwłaszcza dzieci. Proszę o zabranie CIEPŁYCH ubrań (kurtka, polar, czapka). Jeśli macie Państwo koc, lub śpiwór proszę zabrać z sobą.
 4. Zalecamy wziąć ze sobą czołówkę lub latarkę (wystarczy z telefonu) na spacer z parkingu na miejsce pokazu. Prosimy rozważnie używać latarek:
  • nie świecić w twarz innych osób ani białym ani czerwonym światłem
  • podczas samego pokazu wolno używać tylko czerwone światło bo światło białe zaburza adaptacji wzroku do ciemności
  • nie jest wymagane posiadanie czerwonej latarki na pokazie

Mamy uprzejma prośbę o zapoznanie się z treścią przekazanych informacji przez wszystkich uczestników.